Infolinia 575 890 508
Pistolet tynkarski czy Lanca tynkarska
Pistolet tynkarski czy Lanca tynkarska

Porównanie pistoletu tynkarskiego New Black 2.0 oraz lancy tynkarskiej ma pomóc osobom zainteresowanym zakupem odpowiedniego narzędzia do nakładania tynków i mas szpachlowych i innych materiałów. Oba urządzenia mają swoje zalety i wady, dlatego warto dokładnie przyjrzeć się ich cechom i funkcjonalnościom. W dalszej części artykułu przeanalizujemy ich podobieństwa i różnice, by ułatwić wybór najlepszego rozwiązania do konkretnych zadań.

Cel użycia:

Pistolet tynkarski New Black 2.0 jest idealny do nakładania tynków na powierzchnie pionowe, podczas gdy lanca tynkarska jest bardziej odpowiednia do nakładania tynków na sufit.

Konstrukcja:

Pistolet tynkarski New Black 2.0 jest bardziej skomplikowany w konstrukcji niż lanca tynkarska, jednak w Black 2.0 spustem otwieramy zawór powietrza i materiału jednocześnie, w przypadku lancy tynkarskiej zawory do powietrza i materiału są oddzielne.

Materiał:

Zarówno pistolet tynkarski New Black 2.0, jak i lanca tynkarska są wykonane z wysokiej jakości materiałów, co zapewnia trwałość i długą żywotność. Pistolet wykonany jest z wysokiej jakości i trwałosci tworzywa, aluminium i stali. Lanca aluminium, stal i miedź.

Ciężar:

Lanca tynkarska i pistolet tynkarski New Black 2.0, są podobnej wagi, należy pamiętać, że jako jedyny na rynku Pistolet New Black 2.0 jest wykonany z wytrzymałego i lekkiego tworzywa.

Przepustowość:

Zarówno pistolet tynkarski New Black 2.0, jak i lanca tynkarska umożliwiają łatwe i równomierne rozprowadzenie tynku lub masy szpachlowej, co przyspiesza proces nakładania i zwiększa wydajność pracy.

Wydajność:

Pistolet tynkarski New Black 2.0 może być bardziej wydajny w nakładaniu tynków na powierzchnie pionowe, a lanca tynkarska jest bardziej wydajna przy nakładaniu tynków na sufity. Pistolet tynkarski z uwagi na zastosowaną dużą iglicę 3.0 zużywa więcej powietrza niż lanca tynkarska.

Zastosowanie:

Pistolet tynkarski New Black 2.0 tak samo jak lanca tynkarska mogą być stosowane do różnych rodzajów tynków, w tym do tynków cementowych, gipsowych, akrylowych, nakładania tynków silikatowych, silikonowych i mineralnych, a także do mas szpachlowych.

Koszty:

Pistolet tynkarski New Black 2.0 zazwyczaj jest droższy niż lanca tynkarska, ze względu na swoją bardziej skomplikowaną budowę i większą funkcjonalność przez umieszone w zestawie dysze, 9 sztuk.

 

Podsumowując, korzystanie z lancy tynkarskiej i pistoletu tynkarskiego na jednej budowie daje wiele korzyści, umożliwiając dostosowanie sposobu aplikacji do konkretnych potrzeb i ułatwiając pracę w różnych warunkach.

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 000 000 000
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl